Realizacje

DW 768 Koszyce - Brzesko

 

Dla firmy SKANSKA S.A. KFG prowadzi obsługę budowy pięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej. Termin realizacji zakłada wykonanie inwestycji w okresie trzynastu miesięcy. Kontrakt obejmuje prace geodezyjne przy budowie trasy drogowej wraz z dwoma rondami oraz dwunastu obiektów inżynierskich w tym estakady.
E30 - wzmocnienie podtorza
Dla firmy SKANSKA S.A. KFG prowadzi obsługę wzmoznienia podtorza na lini E30, Brzesko Okocim.
Orange Office Park - Kraków

Orange Office Park to:

Powierzchnia do wynajęcia (biura + lokale usługowe na parterze): 11 230 mkw. GLA

Ilość kondygnacji: 4 + parter + kondygnacja -1

Powierzchnia typowego piętra: 2 913 mkw. GLA

Współczynnik powierzchni wspólnych: 8%

Windy: 5 wind (po 2 w głównych trzonach windowych i 1 winda w trzonie obsługującym parking wielopoziomowy)

DK 52 Chocznia - Andrychów, DK 28 -Radocza

Dla firmy SKANSKA S.A. zrealizowaliśmy remont drogi DK52 na odcinku 5700m, oraz drogi krajowej DK28 w miejscowości Radocza. W ramach zadania wykonaliśmy pomiary geodezyjne przy wymianie nakładki asfaltowej, budowie chodników oraz zatok autobusowych, uzbrojenia terenu w sieć kanalizacji deszczowej.

Auchan Kołbaskowo - mapa do celów projektowych

Na terenie pod szczecińskiego supermarketu o powierzchni niemalże 70ha KFG wykonała mapę do celów projektowych. Na zlecenie warszawskiego oddziału firmy projektowej Egis powstała nie tylko klasyczna mapa lecz trójwymiarowy model terenu.

Stawy -Stary Sącz - obsługa budowy obiektu rekreacyjnego
Na niedziałającej już żwirowni powstał obiekt rekreacyjny, wraz z molem, plażą, terenem przeznaczonym do pływania wpław, boiskami oraz wypożyczalnią sprzętu pływającego.

Pomiary geodezyjne w dużej mierze polegały na wyznaczaniu elementów zlokalizowanych w samym zbiorniku a niezbędnych do wykonania pozostałych prac. Po określeniu głębokości zbiornika została zrealizowana grobla umożliwiająca wykonanie mola jak i oczyszczenie dna przyszłego akwenu pływackiego. Całość prac wykonywanych przez firmę Skanska odbywała się z ogromną troską o środowisko terenu nie podlegającego przekształceniu na tereny rekreacyjne.

Tężnia - Kopalnia soli w Wieliczce

Na terenie Kopali Soli w Wieliczce Skanska S.A wybudowała Tężnie. Budowla służyć będzie przebywającym kuracjuszom wdychającym powstający w tężni specyficzny aerozol. Konstrukcja belkowa drewniana ustawiona jest na wannie żelbetowej o nieregularnym kształcie. KFG wykonała kompleksową obsługę budowy całego obiektu.

Wrocław - Wały w Dolinie Widawy

W ramach projektu ochrony przeciwpowodziowej KFG na zlecenie EKOPROJEKT Zielona Góra wykonała mapę do celów projektowych o powierzchni 120 ha. Zlecenie obejmowało również wykonanie podziałów ok 150 nieruchomości zgodnie z procedurą ZRID. Remontowane oraz rozbudowane wały będą mieć długość niespełna 10km. Pomiary odbywały się w malowniczej scenerii Nadodrzańskiego terenu Natura 2000. Specyfiką wykonywanej mapy była konieczność wykonania pomiarów w terenie zalesionym i zakrzewionym.

Tauron Arena - Kraków

Na zlecenie firmy Trans Ziem będącej wykonawcą dróg dojazdowych oraz parkingu przy hali Tauron Kraków, KFG wykonała obsługę budowy ulicy łączącej al. Pokoju z ul. Dąbską.

Tesco - Kraków

Dla firmy SKANSKA S.A. zrealizowaliśmy rozbudowę sklepu TESCO Kapelanka. Rozbudowa polegała na dobudowie hłodni oraz strefy załadunkowej samochodów. Całość konstrukcji wykonana została w technologi żelbetowej oraz stalowej. Zadaniem naszej firmy było precyzyjne dopasowanie projektu tak aby nowa konstrukcja idealnie wpasowała się do istniejących słupów stalowych już istniejącej hali sklepowej. W kolejnym etapie wyznaczenie fundamentów, ustawnienie marek stalowych oraz pionowanie konstrukcji stalowej.

Majster - Trzebinia

Dla firmy SKANSKA S.A. zrealizowaliśmy budowę hali sklepu Majster w Trzebini. W ramach zlecenia wykonaliśmy prace realizacyjne przy wznoszeniu hali w konstrukcji żelbetowo stalowej, oraz parkingów.

 

Wcześniejsze realizacje:

 

Kontrola pionowości - wykonanie pomiarów pionowości szybów windowych.

Kompleks basenów - w Solcu Zdrój.

MAJSTER - hala supermarketu położonego w Trzebini. 6000m kw powierzchni, parkingi oraz uzbrojenie terenu.

Browar Lubicz - pomiary na zlecenie inwestora. Bieżąca kontrola wykonanych prac,

minitoring osiadania zabytkowych elementów zabudowy. Pomiary przemieszczeń oraz wykonanie

inwentaryzacji architektonicznej komina. Wykonanie inwentaryzacji architektonicznych pałacu Goetzów.

Jaszczurowa - wykonanie mapy do celów projektowych obszaru o powierzchni 30ha wraz ze

sporządzeniem podziałów nieruchomości zgodnie z procedurą ZRID

NMT i Przekrój

 

Adres Biura: Kraków ul. Śliczna nr 36, piętro II

Telefony: 793-052-551, 606-393-442